PCR

Súťaž Kúpele Bojnice

Dňa 04. 05. 2019 sa uskutočnila súťaž prezentácii žiakov III. A triedy z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu. Témou boli Kúpele Bojnice.

Kvalitné ceny získali:

 1. Benjamin Paulik
 2. Samuel Ľachký
 3. Dominika Erneková

Víťazom blahoželáme!

 

Dňa 21.3. 2019 sa žiaci III. A, v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu, zúčastnili exkurzie nového penziónu v regióne horná Nitra - Meridiána. Penzión je v katastri obce Bojnice a slávnostne ho otvorili 11. 11. 2018.  Návšteva našich žiakov súvisela s preberanou témou v predmete - ubytovacie služby.
Penzión ponúka svojim hosťom jedinečné ubytovanie v Bojniciach. Jeho výhodou je najmä dostupná lokalita, z ktorej sa jednoducho dostanete do centra Bojníc, no aj do centra Prievidze. V penzióne poskytujú vyššiu kvalitu ubytovania. Má kapacitu 65 osôb pri plnej obsadenosti aj s prístelkami v 15 moderných izbách, 2 väčších De Luxe izbách a v 3 apartmánoch. Špecifikácie jednotlivých izieb a apartmánov si môžete pozrieť tu. Penzión je v tesnej blízkosti reštaurácie , vďaka čomu pre svojich hostí dennodenne pripravuje jedinečné gastronomické zážitky.

Ďakujeme Patrikovi Kuckovi, vedúcemu pracovníkovi penziónu a reštaurácie Meriadiána za informácie, ktoré nám na exkurzii sprostredkoval.

Kúpele Bojnice - exkurzia

Žiaci 3. A, predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu, sa v časti kúpeľníctvo zúčastnili exkurzie v Kúpeľoch Bojnice. Počas návštevy prešli liečebné domy Lysec, Mier, Baník. Videli priestory, ktoré navštívi iba pacient - vodoliečbu, masážne vane ... ale aj wellnes, vodný či saunový svet.

Keďže je kúpeľníctvo maturitnou otázkou, žiaci si po návšteve pripravujú maturitnú prezentáciu. Ich prezentácie 25. 3. bude hodnotiť odborná porota. Víťazov čakajú hodnotné ceny.

Generali - exkurzia

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu sa žiaci 3.A  28. marca 2019 zúčastnili exkurzie v poisťovni Generali.

Poistenie v cestovnom ruchu je veľmi dôležite. Bez komerčného poistenia opustiť republiku je veľkých hazardom. Nestačí nám len bežné zdravotné poistenie či európsky preukaz E111.

Pracovníčky poisťovne pp. Kyseľová a Jánošíková žiakov zoznámili s produktami Generali. Samozrejme žiakov najviac zaujímalo poistenie pre študentov. Boli oboznámení s poistením na zahraničné štúdium, pobyt v horách či poplatkami za zásah Horskou službou.

V závere im p. Kyseľová - manažérka poisťovne - ponúkla žiakom aj možnosť polročnej absolventskej praxe po skončení štúdia.

TIK v meste Prievidza

Dňa 21. februára 2019 žiaci III. A triedy OA Prievidza navštívili Turisticko-informačnú kanceláriu mesta Prievidza. Exkurzie sa zúčastnili z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu v rámci informačných služieb v cestovnom ruchu.  Študentom o činnosti TIKu porozprávala mladá zamestnankyňa Vanda Vojtášová, ktorá túto neziskovú organizáciu predstavila v najlepšom svetle. Študenti sa dozvedeli čo je úlohou  TIKu. Dozvedeli sme sa o Prievidzskej zlatej ceste, predaji lístkov prostredníctvom Ticketportalu na rôzne podujatia v meste ale aj v blízkom okolí. Kancelária predáva aj knihy o regióne, suveníty, ktore vyrobili ľudoví umelci z regiónu.

Medzi reklamnými letáčikmi, brožúrami sme našli aj starú prácu našich predchodcov z OA PD, Ceste k oblakom,  ktorí s ňou uspeli na SOČ. Išlo o turistiku na 10 najvyšších vrchov regióne hornej Nitra.

Študenti si z tejto prednášky odniesli veľa nových poznatkov.

Dominkika Ernekova, 3.A

Oplatí sa súťažiť

Riaditeľ školy Mgr. Ľubomír Vida ceny za úspešné projekty odovzdal až dnes.
Keď pozriete do cenníka služieb Kúpeľov, zistíte, že súťažiť sa oplatí - https://www.kupele-bojnice.sk/files/2018-01-05-102148-wellness_Mier_2018.pdf
 
Víťazom prajeme príjemný pobyt v Kúpeľoch Bojnice.
 

Kúpele Bojnice

Opäť po roku sa žiaci v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu – III. A - zúčastnili súťaže prezentácii Kúpele Bojnice.

So svojou prácou sa možno budú, ak si otázku vytiahnú,  prezentovať na maturite v školskom roku 2018/2019.

Žiak má pripraviť prezentáciu Kúpeľov tak, ako keby bol na veľtrhu cestovného ruchu, kde svoje služby ponúka na kontraktačnom podujatí. Z 20 prezentovaných prác hodnotiaca komisia ( M. Harvišová, E. Kadlečíková, S. Malega  ) určila takéto poradie:

 

1. miesto:  Jozef U r g e l a,

2. miesto: Adriana M o k r á,

3. miesto: Ema K m e ť k o v á.

 

Víťazi získali od Kúpeľov Bojnice, vďaka prevádzkovej riaditeľke spoločnosti K. Balážovej,  darčekové poukazy na návštevu wellnesu, vodného a saunového sveta v liečebnom dome Mier.  Ďakujeme. Víťazom blahoželáme a prajeme príjemný pobyt v Kúpeľoch.

Prievidza na križovatke histórie a súčasných trendov cestovného ruchu

V DK Prievidza sa 19. 4. 2018 uskutočnila medzinárodná konferencia cestovného ruchu pod názvom "Prievidza na križovatke histórie a súčasných trendov cestovného ruchu". Konferencia bola pod záštitou slovenského eurokomisára Maroša Šefčoviča s finančným prispením Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.   Žiaci III.A v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu si vypočuli zaujímavé príspevky. Najviac ich zaujal príspevok Elektromobilita a jej vplyv na cestovný ruch, ktorý bol spojený s prezentáciou elektromobilov.

 

EXKURZIA V BOJNICIACH

Žiaci 3. a  z predmetu podnikanie v cestovnom ruchu navštívili kúpele Bojnice. Veronika Rechtová, pracovníčka oddelenie marketingu kúpeľov ukázala žiakom ubytovacie priestory liečebných domov Mier, Baník a Lysec. Žiaci nazreli do priestorov kúpeľných procedúr, termálnych bazénov, wellness a saunového sveta.

Návšteva Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

Žiaci III.A v stredu 10. januára 2018 navštívili Hornonitrianske múzeum v Prievidzi. Keďže navštevujú voliteľný predmet Podnikanie v cestovnom ruchu, využili túto príležitosť, aby sa zoznámili  s kultúrno-spoločenskými službami, ktoré múzea a galérie svojim návštevníkom mesta i regiónu ponúkajú. Prezreli si výstavy Zatratená elegancia a Historiae superior Nitriensis.

 

EXKURZIA  -  Hotel pod Zámkom

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu žiaci III.A navštívili Hotel pod Zámkom v Bojniciach (https://1113.sk/sk/). Cieľom exkurzie bolo zoznámenie sa ubytovacími, stravovacími a relaxačno-rekreačnými službami v tomto zariadení. Pracovník hotela p. Bebjak žiakov zoznámil s rôznymi izbami hotela. Navštívili pracovný, kráľovský či svadobný apartmán, červený salónik ale aj kongresové centrum, reštauráciu, bar. Žiakov zaujalo rekonštruované fitnescentrum a wellness.

TIK Prievidza

Žiaci III..A triedy v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu navštívili Turisticko informačnú kanceláriu (TIK) v Prievidzi, kde sa zoznámili s činnosťou hlavnej zložky informačných služieb v cestovnom ruchu. TIK plní dôležitú úlohu v propagácii regiónu horná Nitra.
 

 

Exkurzia v Bojniciach

16. mája sme z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu - časť služby - navštívili Vínny dom, eko - hotel v Bojniciach. Majitelia, manželia  Lekýrovci nás previedli po celom objekte. Navštívili sme izby, reštauráciu, wellness, vinotéku, ale i pivnice, kde v sudoch zrelo červené víno.

Pred desiatimi rokmi, z eurofondov, vybudovali hotel v historickom starožitnom štýle. Každá izba je inak zariadená a pritom pekná a útulná. Hotel navštívilo veľa známych tvárí, ktorých foto zdobí vstup hotela.

Farba, vôňa, chuť, týmto je každé kvalitné víno špecifické. Pán Lekýr pochádza z rodiny vinárov a od neho sme sa dozvedeli ako správne víno degustovať. Ich vlastná  značka vína nesie názov podľa povesti bojnického zámku - Biela pani - biele víno, Čierna pani víno červené.

Martina Strečanská, III. A

 

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu sme 2. 5. 2017 v škole uskutočnili súťaž prezentácií, ktoré kúpele Bojnice prezentujú. Žiaci si túto tému môžu vybrať aj pri maturitnej skúške, kde v časti kúpeľníctvo na Slovensku prezentujú tento druh služieb cestovného ruchu.

Súťažiacich hodnotila porota: p. Karaková, p. Pekárová, p. Malega.

Výsledky:

1. Martina Strečanská - III. A

2. Andrej Sobota - III. B

3. Helena Ďurišová - III. B a Kristína Majtényi - III. A

Víťazi získali od marketingového oddelenie Kúpeľov Bojnice voľné vstupy do welnessu, vodného a saunového sveta v LD Mier

Exkurzia v Kúpeľoch Bojnice

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza navštívili v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu Kúpele Bojnice

Dňa 28. marca 2017 sme sa v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v Kúpeľoch Bojnice. Celá exkurzia trvala približne 2 hodiny a sprevádzali nás pracovníčky kúpeľov.

Prvou časťou návštevy bola prehliadka ubytovacích priestorov. Prezreli sme si izby a apartmány v Liečebnom dome Mier a  Lysec. Lysec bol postavený v roku 2008 a je najnovším liečebným ubytovacím zariadením na Slovensku.

V bojnických kúpeľoch sa liečia hlavne choroby pohybového ústrojenstva, reumatické problémy či ženské problémy  Ukázali nám balneoterapiu, reflexnú liečbu, teploliečbu, elektroliečbu, svetloliečba a pod. Dovolili nám dokonca niektoré procedúry -  vodoliečbu či kyslíkovú terapiu - aj vyskúšať si...

Naše posledné kroky smerovali do wellness. Ten má dve časti – vodný a saunový svet. Vodný má bazény rôznej teploty a zloženia vody. Svet sáun má soľnú, bylinkovú, fínsku a infrasaunu.

Exkurzia bola veľmi zaujímavá a myslím si, že sme si to veľmi užili. Teraz už len pripraviť prezentáciu o kúpeľoch, s ktorou sa zúčastníme súťaže v našej škole a potom o rok „vytiahnuť“ maturitnú otázku Kúpeľníctvo na Slovensku. 

:o)

Kristína Majtenyi, 3.A

Obchodná akadémia Prievidza

 Exkurzia v poisťovni Generali

Dňa 21. 03. 2017 sa žiaci III.A a III.B triedy z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v poisťovni Generali. Prednášku o produktoch poisťovne pripravili dve sympatické dámy Viera Kyselicová a Jaroslava Nechalová. Najviac sa však v prednáške  zamerali na cestovné poistenie, ktoré súvisí s voliteľným predmetom.
Celá prednáška trvala hodinu. Na stretnutí vládla príjemná atmosféra. Po prednáške mali žiaci priestor na otázky, a o tie nebola núdza. 

 

TRETÍ  NA  CELOSLOVENSKOM   FINÁLE

Žiaci Andrej Sobota a Helena Ďurišová so svojim projektom "Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry" (vedúci práce S. Malega) získali na celoslovenskom finále súťaže Junior Achievement Slovensko v programe Podnikanie v cestovnom ruchu - pod názvom Môj projekt pre región 3. miesto v kategórii Najlepší regionálny produkt cestovného ruchu.

Blahoželáme!

Súťaž prezentácii - Kúpele Bojnice

Po roku žiaci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu si opäť pripravili prezentácie o Kúpeľoch Bojnice. 

Ceny, ktoré venovali Kúpele získali:

1. miesto  Zuzana Hrdá (3.C)

2. miesto Simona Rendeková (3.C)

3. miesto Dominik Prosba (3.B)

Blahoželáme a víťazom prajeme pekný pobyt vo vodnom a saunovom svete.

 

Fajn Fančová ... do celoslovenského finále.

Súťaž Junior Achievement, n.o. Slovensko programu Podnikanie v cestovnom ruchu  -  Môj projekt  pre región -https://www.oaprievidza.eu/data/videovizitka.pdf - je v záverečnej fáze.

Projekt A. Sobotu a H. Ďurišovej (2.B) - Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry  vďaka svojej videovizitke (https://www.youtube.com/watch?v=2IABYEOy5IM&feature=youtu.be) postúpil do celoslovenského finále, ktoré bude 9. júna 2016 v Banskej Bystrici.

A tu si ich konkurenti - https://pvcr.jaslovensko.sk/showdoc.do?docid=6632

 

Exkurzia Depo Prievidza

Po rokovaniach so Železničnou spoločnosťou Slovensko a.s. a následným povolením riaditeľom inšpekcie a kontroly  žiaci III. B a C v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu navštívili Depo Prievidza. Sprievodcom nám, po tomto Prievidžanom malo známom objekte, bol pán Sobota, pracovník Depa. Objekt bol na podnet občianskeho združenia Klub Bôbarov v roku 2005 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Stavba sa nachádza na Bojnickej ceste č. 2 v areáli železničnej stanice. Bola vybudovaná v rokoch 1912 - 1913, v roku 1938 rozšírená. So svojím technologickým vybavením je najzachovalejším objektom svojho druhu na Slovensku. Je významným dokumentom vývoja architektúry železničných stavieb a histórie tohto druhu dopravy na Slovensku. Najvzácnejším strojom v Depe je stará parná lokomotíva, ktorú volajú Ušatá. Teraz po koľajniciach nepremáva.  Jej správcom je Prievidzský parostrojný spolok a vlastníkom Slovenské technické múzeum.  Práve pri oslave  120. výročia od príchodu prvého vlaku na hornú Nitru, ktoré sa konajú v sobotu 14. mája 2016,  ju budete môcť vidieť.  Na cestách  Prievidza – Veľké Bielice a späť ju zastúpi modernejšia lokomotíva Okatá.  Príďte si vychutnať oslavy na železničnú stanicu Prievidza.

Silvia  Liktorová, III.C   Obchodná akadémia Prievidza

 

Exkurzia v TIKu Prievidza

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu žiaci III B a C navštívili TIK Prievidza. Mestá a významné cieľové miesta zriaďujú turistické informačné kancelárie (TIK). Základným poslaním TIK je poskytovanie komplexných informácií o atraktivitách a službách v mieste a regióne vrátane propagačných a informačných materiálov. Prievidzský TIK je neziskovou organizáciou a vedie ho Ing. Z. Balážová, ktorá nás s činnosťou organizácie oboznámila.

Exkurzia - kúpele Bojnice

Po roku opäť žiaci tretieho ročníka v rámci voliteľného predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu navštívili kúpele Bojnice. Zoznámili sa s liečebnými domami Lysec a Mier. Navštívili všetky dostupné bazény vo vodnom a saunovom svete. Niektoré procedúry si aj vyskúšali. Teraz ich čaká príprava prezentácii o kúpeľoch, aby o mesiac mohli súťažiť o najlepší projekt "Kúpele Bojnice".

Vitajte v našom regióne

Žiaci II.B sa zúčastnili 22.3. 2016 v Obchodnom centre Avion v Bratislave  21. ročníka súťaže Vitajte v našom regióne v rámci celoslovenského veľtrhu cestovného ruchu projektu Podnikanie v cestovnom ruchu neziskovej organizácie JA Slovensko (Junior Achievement). 

V silnej konkurencii škôl z celého Slovenska v kategórii Najlepší prezentačný tím získali 2. miesto. Prezentovali svoj projekt  „to je voda“ - studničky a pramene hornej Nitry.

 

Bosákova cena 2015/2016

Školského kola „Bosákova cena 2015/2016“ dňa 17. marca 2016 sa zúčastnili:

 • Simona Rendeková s prácou „Panské domy hornej Nitry“ (propagácia panských domov hornej Nitry v cestovnom ruchu),
 • Zuzana Hrdá s prácou „zaKamencom“ (propagácia regiónu za obcou Kamenec pod Vtáčnikom v cestovnom ruchu).

Víťazný školský projekt Zuzany Hrdej postúpi do medzinárodného slovensko-českého kola súťaže BOSÁKOVA CENA 2015/2016. Pre víťaza je v prvej polovici roku 2016 pripravená návšteva Európskeho parlamentu na pozvanie europoslanca Eduarda Kukana. Viac o medzinárodnej súťaži Bosákova cena 2015/2016 sa dozviete na: https://www.bosak.sk/sk

 

Workshop projektov programu Podnikanie v cestovnom ruchu JA Slovensko zaKamencom a Panské domy hornej Nitry.

Koho oblieka OA

 

Stretnutie najlepších

Úspešní riešitelia programov Junior Achievement Slovenskoa projektu JA Mladý líder 2015 (JAML) sa stretli v Belušských Slatinách. Obchodnú akadémiu Prievidza na stretnutí reprezentovala Simona Rendeková z programu Podnikanie v cestovnom ruchu, autorka projektu Panské domy hornej Nitry.

24 úspešných študentov, víťazov programov JA Slovensko, dostalo možnosť účasti na  workshopoch a outdoorových aktivitách, ktoré viedli skúsení odborníci z AT&T, Štúdio zážitku - OutwardBound Slovensko, n.o. Vzdelávací program JA Mladý líder sa uskutočnil v dňoch od 30. septembra - 3. októbra  2015 v Belušských Slatinách.

„Naše spoločné dni boli plné workshopov a spoločenských aktivít, ktoré boli zamerané hlavne na rozvoj komunikácie a vzájomnej spolupráce. Rozvíjali sme aj naše prezentačné zručnosti, prácu s informáciami, trénovali sme riešenie krízových situácií,“ povedala o stretnutí Simona. „Projekt JAML ma naučil veľmi veľa. Naučila som sa, ako mám správne využívať „wow efekt“, ako mám naplno využívať všetky prezentačné zručnosti. Projekt mi zároveň  ukázal aj cestu, ktorou  by som sa v budúcnosti chcela uberať. Chcela by som sa naplno venovať hlavne cestovnému ruchu, a to aj možno v budúcnosti na vysokej škole. Neskutočne ma však potešilo to, že som spoznala toľko nadaných, cieľavedomých a úžasných ľudí – nových kamarátov, dobrovoľníkov Dominika a Moniku, členov Správne rady JA alebo vedenie JA. Boli perfektní! Patrí im moje veľké ďakujem. V tomto programe sa stretla naozaj výnimočná partia, preto to bol pre mňa neskutočne silný zážitok. Miestami som mala pocit, že všetkých okolo seba poznám večnosť, že sú mojou druhou veľkou rodinou. Som veľmi rada, že práve ja som mohla byť jej súčasťou. Po skúsenostiach na tomto projekte môžem už len skonštatovať, že sa mi ho naozaj oplatilo absolvovať. Myslím, že ešte dlho budem spomínať na všetky tie krásne chvíle, ktoré som prežila. Prajem aj našim nasledovníkom z programov JASlovensko, aby v nich boli úspešní, aby sa im podarilo dostať sa do podobného programu Mladých lídrov. Naozaj to nebudú ľutovať!“

A kto sa stal mladým lídrom? Pochádza z Košíc a volá sa Michal Janko.

Stanislav Malega, OA Prievidza

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/stretnutie-najlepsich/21832-clanok.html

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/stretnutie-najlepsich/

 

 

Prijatie u pána prezidenta

Dňa 23. SEPTEMBRA 2015 sa úspešní žiaci z celého Slovenska, víťazi rôznych súťaží v programoch Junior Achievemnt Slovensko zúčastnili so svojimi učiteľmi, vedúcimi prác, návštevy u prezidenta SR Andreja Kisku.

Medzi vybranými boli a našu školu zastupovali žiačka Simona Rendeková z III.C a pán Stanislav Malega. Blahoželáme a ďakujeme vám!

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/studenti-na-navsteve-u-prezidenta/

https://nasaprievidza.sme.sk/c/20060803/uspesna-prievidzska-studentka-debatovala-s-prezidentom-kiskom.html

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/oa-prievidza/21604-clanok.html

 

Exkurzia v  GENERALI

Žiaci III. A a III. C  v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu  navštívili poisťovňu Generali Prievidza.  V rámci časti poisťovníctvo zasypali otázkami manažérku prievidzskej obchodnej skupiny Ing. Vieru Kyseľovú. Otázky sa týkali hlavne cestovného poistenia študentov do zahraničia, poistenia liečebných nákladov či batožiny.

 

 

Návšteva galérie

Žiaci 3.a a c navštívili v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu a témy Objekty kultúrno spoločenských potrieb galériu Regionálneho kultúrneho strediska v Prievidzi kde videli dve výstavy: Čipkové sny z tvorby B. Tomanovej a Byla to píseň pro tebe, má milá maliara J. Jeleneka.

 

Súťaž prezentácie Kúpeľov Bojnice

Žiaci III. A a III.C v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu súťažili v prezentácii kúpeľov Bojnice. Porotu tvorili Katarína Balážova - za Kúpele Bojnice, Alžbeta Balková - za informatiku a Stanislav Malega - za Podnikanie v cestovnom ruchu.

Víťazi získali od Kúpeľov hodnotné ceny.

Výsledky: 1. miesto - Lukáš Kodaj, 2. Dávid Petic, 3. Peter Štancel

Blahoželáme!

 

Veľtrh cestovného ruchu ŽILINA 2015

Žiaci 2.C reprezentovali na veľtrhu cestovného ruchu - VITAJTE V NAŠOM REGIÓNE - získali 3. miesto v kategórii: Najlepší regionálny produkt cestovného ruchu s projektom zaKamencom.

BLAHOŽELÁME!

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/podari-sa-dokoncit-projekt-za-kamencom/

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/projekt-za-kamencom/18469-clanok.html

https://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/vysledky-vitajte-v-nasom-regione/18585-clanok.html

 

EXKURZIA V KUPEĽOCH BOJNICE

Žiaci III. A a III. C, v rámci predmetu podnikanie v cestovnom ruchu boli 16. 3. na návšteve kúpeľov Bojnice. Téma kúpeľníctvo je jednou z maturitných otázok. Teraz žiakov čaká príprava prezentácií o kúpeľoch, ktoré budú prezentovať v apríli na súťaži o Bojnických kúpeľoch.

 

 

TIK PRIEVIDZA

Dňa 15.12.2014 sa žiaci 3.A a C, v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v Turisticko informačnej kancelárie Prievidza, pre ich s činnosťou organizácie zoznámila Ing. Lýdia Ondrejková.

 

O nás

Kristína druhá na Slovensku,

v súťaži Môj projekt pre región v Banskej Bystrici školu reprezentovali Marek Chlamovský II. B  a Kristína Ištvánikova II. B. Obaja vynikajúco reprezentovali školu medzi 12 finalistami z celého Slovenska. Kristína získala 2. mesto.

Blahoželáme !!!!!

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/oa-prievidza/11418-clanok.html

https://www.dobraskola.com/vieme-o-vsetkom/dobra-skola-aktuality21/article/infostvorec.html

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ciernobiely-uspech/

 

 

PREZENTÁCIA  BOJNICKÝCH   KÚPEĽOV

Po roku, v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu  žiaci 3.A a C  súťažili v prezentovaní Kúpeľov Bojnice. 

Prezentácie boli v programe power – point,  ale i programe prezi. Porota, ktorej predsedníčkou bola Ing. Katarína Balážová – vedúca oddelenia marketingu v Kúpeľoch /naša bývalá žiačka/.

Hodnotila sa úroveň prezentovania, nápad, výtvarné úpravy ...

Ceny – voľný vstup do vodného sveta, saunového sveta, wellnes, tričká  – získali

3.A - 1. Dadová Bianka, 2. Grolmusová Nikola, 3. Bránikova Katarína, 4. Hosťovecká Lucia

3.C – 1. Tarabčíková Kristína, 2. Šimurková Denisa, 3. Hudec Milan, 4. Vrabcová Nikola.

Blahoželáme
 

Môj nápad pre región 2014

V rámci programu Junior Achievement, n.o. sa v Žiline 16.5. uskutočnilo jedno zo štyroch krajských kôl súťaže  Môj nápad pre región. Je to súťaž v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Škole reprezentovali dve práce žiakov 2.B.

Marek CHALMOVSKÝ s prácou !Horná Nitra v kresla" / 3D projekcie v cestovnom ruchu /. Pokračoval v práci Dávida Trníka, byvaleho študenta školy, dnes študenta VŠ v Brne a získal 4. miesto.

Kristína IŠTVÁNIKOVÁ s projektom " INFOštvorec" /QR kó v cestovnom ruchu v konkurencii 10 prác získala bezkonkurenčne 1. miesto a postúpila na celoslovenskú súťaž v Banskej Bystrici, kde bude v skupine 12 víťazných prác krajských kôl /B. Bystrica, Prešov, Trenčín, Žilina/ bojovať o prvenstvá v júni!

BLAHOŽELÁME!

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/infostvorec-moj-napad-pre-region/10804-clanok.html

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/projekt-infostvorec-zaujal-v-sutazi-moj-napad-pre-region/

 

Veľtrh cestovného ruchu

Žiaci 2.B triedy, v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu sa v Žiline v OC MIRAGE zúčastnili Celoslovenského veľtrhu cestovného ruchu v rámci projektov Junior Achievement, n.o.

Nezískali žiadne ocenenie, ale svojim projektom "ourRegion" zaujali a vzorne reprezentovali našu školu.

Snáď nabudúce!

Slovakiatour 2014

Žiaci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu - III. A a III. C doplnení I. C navštívili veľtrh cestovného ruchu v Bratislave. Okrem veľtrhu navštívili parlement, galériu a SND. Postrehy účastníkov čítaj tu:

Katarína Brániková III. A: Dňa 31. 1. 2014 Obchodná akadémia v Prievidzi absolvovala výlet do Bratislavy s pánom profesorom Malegom z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu.  Hlavným dôvodom tejto exkurzie bolo SlovakiaTour – veľtrh cestovného ruchu. Okrem toho sme však navštívili aj Pállfyho palác, absolvovali sme aj prechádzku okolo Bratislavského hradu. Ďalej sme boli v Slovenskom národnom divadle.

Po príchode do Bratislavy sme mali nečakanú prehliadku parlamentu. Mali sme možnosť vidieť rokovaciu sálu a poslancov priamo pri hlasovaní. NEPÁČILO sa mi ich správanie, a že to mali všetci do slova „na háku“. Jeden si tam čistil ucho, druhý ťukal na telefóne, iní sa smiali a stále ich museli utišovať. Aj napriek tomuto všetkému som rada, že som si mohla pozrieť budovu parlamentu. Bol to pre mňa zážitok, pretože nie každý ma možnosť dostať sa na také miesto. Stretla som pána Hrušovského, ktorý si pripravoval svoju kampaň do volieb. Nevyhla som sa ani stretnutiu s pánom Krajcerom.

Presunuli sme sa k hradu, odkiaľ sme mali možnosť vidieť väčšiu časť nášho hlavného mesta. Popri hrade sme sa presunuli k  Pállfyho palácu, kde sme mali možnosť prezrieť si Krénovú pasáž. Pasáž tvorila iba jedna miestnosť. Neskutočne sa mi to páčilo. Skladala sa so samých kníh a na zemi boli zrkadlá.  Tieto zrkadlá tvorili taký efekt, že sme mali pocit že to nemá koniec, preto je to nevhodné pre ľudí, ktorý majú strach z výšok.

Potom sme sa presunuli na SLOVAKIATOUR – veľtrh cestovného ruchu, ktorý sa konal v Inchebe. Na prvom poschodí sa nachádzali Gastro dni, kde sme mohli ochutnať rôzne jedlá a nápoje. Na druhom poschodí sa nachádzala prehliadka niekoľkých cestovných agentúr - slovenských i zahraničných, ktoré ponúkali zájazdy do rôznych krajín Páčila sa mi možnosť zapojenia do rôznych súťaží o rôzne zaujímavé výhry.

Večer sme sa presunuli do Slovenského národného divadla, kde sme sa zúčastnili divadelného predstavenia Romea a Júlio. Hlavnými hercami boli Soňa Ferancová a Laci Strike. Veľmi sa mi páčila forma vyjadrenia filmu v tanečnom podaní.  Predstavenie bolo super len nemuselo skončiť tak skoro a mohli tam pridať ešte pár tanečných vystúpení.

Aj napriek nie moc priaznivému počasiu sa mi tento výlet páčil, a kto nebol môže ľutovať, lebo sme mali možnosť vidieť niekoľko zaujímavých miest počas jedného dňa.

Kristína Tarabčíková: Dňa 31. 01. 2014 sme sa zúčastnili na školskej akcií. O 7.30 sme odchádzali z Autobusovej stanice v Prievidzi. Do Bratislavy sme prišli asi o 10.00. Hneď na začiatku sme mali veľké šťastie, pretože sme mali možnosť navštíviť Národnú radu aj s tým, že sme neboli vopred ohlásení. Samozrejme sme to využili a absolvovali sme exkurziu po priestoroch Národnej rady, zúčastnili sme sa práve prebiehajúceho hlasovania v rokovacej sále s poslancami a bližšie sa oboznámili aj so štátnymi symbolmi Slovenskej republiky. Prihovoril sa nám aj sám pán minister Pavol Hrušovský, s ktorým sme tiež mali možnosť prehodiť pár viet čomu sme boli veľmi radi. Ďalej sme sa z priestorov Národnej rady presunuli schodmi popri hrade do centra mesta. Ďalšoia zastávka našej exkurzie bola v Pálffyho paláci, a to výstava Mateja Krena - jeho dielo s názvom Pasáž. Vyvolalo to v nás neskutočné dojmy, niektorí z nás mali strach vojsť do tohto priestoru, ale keď sa každý odvážil, nestíhal si uvedomovať ako je možné to, na čo sa pozerá. Väčšina z nás si to aj niekoľkokrát zopakovala. Neskôr sme dostali priestor si oddýchnuť, naobedovať sa a poniektorí sa trochu vybúriť v nákupnom centre Aupark v Bratislave. Asi o 14.30 sme pokračovali na hlavný program našej exkurzie a to ITF Slovakiatour 2014 v Inchebe. Tri hodiny voľnosti v tomto priestore by určite nestačili na to, aby sme si pozreli všetko čo sa nám tu ponúkalo. Mňa osobne zaujali asi najviac tieto tri Slovenské oblasti, Bardejovské kúpele, Slovakia.travel a Park Snow Donovaly. Z tých zahraničných to bol určite Czech Tourism, Hotel Bus a Namibia Embasy. Každý by si tu určite našiel to svoje, čo ho zaujíma. Na prízemí Incheby prebiehala Gastro výstava. Tam sme si pochutili nielen očami. Vystavovatelia prezentovali výrobky rôznych druhov od káv cez alkohol, zmrzliny až po pravé slovenské výrobky. Po ukončení návštevy na tejto výstave sme sa všetci stretli pred historickou budovou Slovenského národného divadla. Pre mňa bolo toto predstavenie Júlio a Rómea isté sklamanie pretože nenaplnilo moje očakávania tak ako som si predstavovala, ale  niektoré výstupy stáli za to. Asi o 21.00 sme vyrazili z Bratislavy a mierili naspäť do Prievidze. Počas tohto dňa sme navštívili rôzne miesta a aj keď nám počasie neprialo, celkový dojem z výletu bol výborný. 

 

Nikola Grolmusová, III.A: Dňa 31. 01. 2014 sme sa ako žiaci III.A a III.C v rámci predmetu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ zúčastnili výstavy Slovakiatour.  Výstava sa konala v priestoroch Incheby expo arény v Bratislave. Mohli sme vidieť veľké množstvo informácií o cestovných kanceláriách aj informácie o zahraničných krajinách. Každé stanovište ponúkalo komplexné informácie o regióne. Boli sme zahrnutí užitočnými radami ako stráviť luxusné dovolenky. Spoznali sme tradície a zvyky každej oblasti. Nebola núdza ani o špeciality zo severného Slovenska.

Pri príležitosti návštevy výstavy Slovakiatour v Bratislave, sme zavítali aj do Slovenského parlamentu. Stretli sme tam viacerých významných politikov, aj kandidáta na prezidenta - Jána Hrušovského. Boli sme sa pozrieť aj v rokovacej miestnosti, kde práve prebiehalo hlasovanie.

Prešli sme sa od parlamentu cez Bratislavský hrad až do mesta.

Pálffyho palác – Výstava Mateja Krena s názvom Pasáž je ďalšie miesto, ktoré sme v tento deň videli. Táto výstava pozostáva iba z kníh a zrkadiel, takže keď sme prechádzali cez miestnosť so zrkadlami, mali sme pocit, že pod nami nie je nič len knihy, ktoré smerujú nekonečne ďaleko a my padáme.

Na záver nášho výletu sme žili kultúrne. Išli sme do Slovenského národného divadla do historickej budovy na predstavenie Júlio a Romea. Pozostávalo z hiphopového tanca s motívom Shakespearovej hry Romeo a Júlia. Účinkovali tam tanečníci zo Streed Dance Academy. Bolo to netradičné predstavenie v podaní rôznych tanečných pohybov a choreografií a práve vďaka tej netradičnosti mu dávalo jedinečnosť.

D. Šimurková, III.C: V piatok 31. 1. 2014 sa študenti OA zúčastnili výletu do Bratislavy. Keďže autobus, ktorý nás mal dopraviť do mesta bol trochu väčší a nás bolo menej, mohli sme zobrať pár kamarátov z iných tried, a dokonca aj  škôl, čo som aj využila. Napriek tomu, že chodím na predmet Podnikanie v cestovnom ruchu a tento výlet som mala povinný, som sa tešila hlavne na záver výletu, ktorý bol spojený s tancom.  

Cesta autobusom bola kľudná, ničím zvláštna. A pretože nás p. profesor Malega cestou oboznámil s každým detailom programu minimálne 5-krát, mi ubehla aj celkom rýchlo.

Po príchode do Bratislavy sme prechádzali okolo Parlamentu a ja som vedela, že to neostane len pri nevinnej obchádzke. Mala som pravdu. Pán profesor Malega nám nečakane vybavil bleskovú prehliadku  Národnej rady Slovenskej republiky a my sme mali možnosť „pokecať“ s pánom Hrušovským pred kamerami, ktorý nám hodil aj pár komplimentov, napríklad na náš výzor. Ďalej sme mali možnosť prezrieť si live rokovanie v sieni Národnej rady a porovnať to s výletom do Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Z parlamentu sme sa presunuli do Pálffyho paláca na pasáž Mateja Kréna. Výstava ma zaujala najmä miestnosťou so zrkadlami a s vežami z naukladaných kníh. Vytváralo to ilúziu nekonečného priestoru. Bolo to fascinujúce, pretože som to ešte nikdy predtým nevidela.

Okolo obeda nastala chvíľa, na ktorú sa tešila väčšina ženského zastúpenia nášho autobusu – nakupovanie. Pešo sme sa prešli cez most do nákupného centra Aupark, kde sme strávili „len“ dve hodinky.

Po načerpaní síl sme sa presunuli do Incheby na ITF Slovakiatour, kde na nás čakali rôzne ochutnávky, no najprv sme sa vybrali o poschodie vyššie, pretože sme mali za úlohu získať informácie o cestovných kanceláriách, ktoré sa nám zapáčili, na hodinu PVCR. Po vykonaní svojich povinností sme sa mohli pustiť do rozličných vecí, ako pozorovanie namakaných chlapcov pri predvádzaní nových posilňovacích strojov, či ochutnávka drahej talianskej kávy,.... A to všetko úplne zadarmo!

Zlatým klincom výletu asi pre všetkých bolo predstavenie Júlio a Rómea v historickej budove SND. Hip hopové prevedenie príbehu sa mi natoľko zapáčilo, že sa skončilo skôr ako som čakala. Doslova. Aj keď viacerí spomenuli, že sa im predstavenie nepáčilo, za seba môžem povedať že tanec mám rada a choreografie sa mi páčili veľmi.

Takže s výletom som celkom spokojná, a keďže tých pozitívnych pocitov som si domov odniesla viac, neľutujem, že som neostala doma s originálnou výhovorkou.

 

Farahnaz bude môcť chodiť do školy !

Skončila „naša“ zbierka „Škola namiesto ulice“.

Škola v Afganistane pre deti nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu. Hoci ako každé deti majú svoje sny a radi by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť školu za ulicu si nemôžu dovoliť. V rámci programu adopcií na diaľku v spolupráci s  afganskou organizáciou Aschiana dostane rodina od darcu mesačný príspevok, aby dieťa nemuselo pracovať. V danom čase sa rodina zaviaže, že umožní dieťaťu vzdelávanie v štátnej škole. Pracovníci občianskeho združenia „Človek v ohrození“ sú s adoptovanými deťmi v pravidelnom kontakte. Dvakrát ročne darcovia dostanú fotografie a listy od adoptovaných detí a ich študijné výsledky.

Žiaci 2. A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi, už šiestykrát organizovali zbierku pre afgánske deti, v ktorej žiaci a priatelia žiakov OA pomôžu prostredníctvom o.z. „Človek v ohrození“ zabezpečiť náklady /330,-€/ na jednoročné školné pre 13 – ročnú Farahnaz Sayed Khan Agha z Afganistanu.

Vyzbierali sme/ste 600 .- €. Keďže sme vyzbierali viac ako 330.-, budeme sa podieľať aj na adopcii ďalšieho školáka z Afganistanu.

Na zbierku prispeli  študenti, učitelia a pracovníci Obchodnej akadémie Prievidza, Pavol Abrhan, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, Michal Dobiaš, poslanec mestského zastupiteľstva Prievidza, Vladimír Faič, Úrad vlády Bratislava, Denisa Frelichová, OSN New York, Petra Marko, ExtravaDansa Bratislava, Jozef Polerecký, poslanec mestského zastupiteľstva Prievidza, Ľubomír Vida, poslanec mestského zastupiteľstva  Prievidza, riaditeľ Obchodnej akadémie Prievidza, Alojz Vlčko, Mestský úrad Prievidza, účastníci – žiaci - sponzorovanej návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu na pozvanie Petra ŠťastnéhoPúpava Rado, Vrabcová N., Šimurková D., Tarabčíková K. /3. C/,  Ištániková K. /2. B/, Štancel F. /2. A/ .

Suma 600.-  , zo zbierky „Škola namiesto ulice“, bola zaslaná 20. decembra 2013 na účet o.z. „Človek v ohrození“.

Filip ŠTANCEL, 2. A, Obchodná akadémia Prievidza

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/farahnaz-bude-moct-chodit-do-skoly/7219-clanok.html

https://www.skolanamiestoulice.sk/aktuality/%C5%BEiaci-2a-triedy-oa-v-prievidzi-zorganizovali-zbierku-pre-farahnaz

https://www.dobraskola.com/vieme-o-vsetkom/dobra-skola-aktuality21/article/farahnaz-uz-moze-chodit-do-skoly.html

ŠKOLA NAMIESTO ULICE.ppsx

 

eTwinningový maratón

 

Žiaci  III. A a III. C  sa 21. 11. 2013 pridali k projektu v Českej republike. Témou tohtoročného maratónu bolo "Miesto, kde sa nám bude žiť lepšie„. Projekt vychádza z „Európskeho roka občanov“ a hlavným cieľom maratónu bolo zamyslieť sa nad miestami v našich mestách, ktoré by sme chceli zmeniť k lepšiemu. „Už dlhšiu dobu nás trápi príjazdová cesta zo severu do mesta Prievidza, a tak sme sa rozhodli navrhnúť úpravu plota pri vstupe do mesta. Pozrite si naše návrhy. Vieme, že tie návrhy sú nič moc, ale SNAŽILI SME SA !!! a naši sprejeri z Prievidze by to spravili óóóóómnoho krajšie !!!“ tvrdia autori projektu.

https://maraton-2013.webnode.cz/

Pozri prezentáciu.

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/etwinningovy-maraton-2013/

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/etwinningovy-maraton-2013/6729-clanok.html

https://prievidza.sme.sk/c/7062789/studenti-chcu-zmenit-jeden-z-nevabnych-vstupov-do-mesta.html

https://www.dobraskola.com/vieme-o-vsetkom/dobra-skola-aktuality21/article/urobme-nase-mesto-krajsim.html

 

Tretiaci v TIK-u

Ako každy rok, aj v školskom roku 2013/2014, žiaci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu, v rámci tématického plánu v časti informačné služby navštívili 19.11. TIK – tutisticko informačnú  kanceláriu – mesta Prievidza, ktorá sídli na Námestí Slobody. Pani Ing. Lýdia Ondrejková – vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu Mestského úradu Prievidza – oboznámila žiakov s činnosťou TIK-u, jeho službami a „novotami“ v oblasti cestovného ruchu nie len v Prievidzi, ale aj v regióne hornej Nitry.

 

 

Súťaž prezentácii tretiakov

Kúpele medzinárodného významu Bojnice patria medzi významné kúpele Slovenska. Už tretí rok tretiaci, tí ktorí majú predmet Podnikanie v cestovnom ruchu, súťažia v prezentácii týchto významných kupeľov nášho regiónu. Prezentáciam 19. júna predchádzala exkurzia v Kúpeľoch. Ich sprievodkyňou bola naša bývala žiačka, pracovníčka marketingu, Katarína Balážová, ktorá bola aj členkou odbornej poroty. Spolu s ňou prezentácie hodnotili A. Balková a S. Malega.

Druhou porotou bola porota žiacka, zložená zo všetkých zúčastnených žiakov.

Žiaci 3.B a C súťažili o dve trojice cien - voľný vstup do wellnes, saunového sveta a bazénov liečebného domu Mier.

Výsledky žiackej poroty:     

 1. Martina Mendelová /3.B/
 2. Miroslava Rosinská /3.C/ 
 3. Romana Líšková /3.B/

Výsledky odbornej poroty:   

 1. Martina Mendelová /3.B/
 2. Adam Pružinec /3.C/
 3. Nikoleta Rybárová /3.B/

Víťazom blahoželáme a prajeme príjemný relax v Bojniciach.

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/oa-prievidza-kupele-bojnice/3677-clanok.html

 

 

Exkurzia LETISKO PRIEVIDZA

Dňa 7.3.2013 sa žiaci 2. a 3. C zúčastnili exkurzie na Letisku Prievidza. Tretiaci tu boli v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu - časť služieb športovo-rekreačných zariadení. Druháci v rámci predmetu Tovaroznalectvo, ale hlavne kvôli projektu, ktorý pripravujú v rámci krúžku Podnikanie v cestovnom ruchu pod názvom: Pád? Tak s nami! Projekt sa pripravuje v rámci programu Junior Achievement - Môj nápad pre región. Ak bude zrealizovaný, žiaci s nim budú školu reprezentovať na krajskej súťaži v Banskej Bystrici.

 

Exkurzia

 

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu – časť objekty kultúrno-spoločenských služieb navštívili žiaci 3.C galériu RKC a výstavy Pamať starej Prievidze a  Písmenkové svety - šlabikáre sveta.

 

 

Návšteva Turisticko informačnej kancelárie v Prievidzi

Žiaci III.B v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu navštívili Turisticko informačnú kanceláriu v Prievidzi. Tu ich pracovnici TIK-u zoznámili z ich pracou, propagáciou mesta a regiónu horná Nitra.

 

 

Odmeňovanie Junior redaktorov

Naši Junior redaktori dostali v týchto dňoch malú odmenu za svoje novinárske príspevky. Dúfame, že bude pre nich motiváciou k písaniu ďalších správ. Tretiačky z Obchodnej akadémie Prievidza Martina Mendelová a Nikoleta Rybárová si to aj zdokumentovali. link: https://www.skolskyservis.sk/fotodennik/skolsky-servis-odmenoval/2439-fotografia.html

 

AKCIA ROKA

Tento titul patrí pilotnému ročníku netradičného bežeckého podujatia Prievidza UP 2012, ktorý zorganizovali študenti Obchodnej akadémie.

Na súťažiacich nultého ročníka behu do schodov v Top Café čakalo 185 schodov a 33-metrové prevýšenie – štartovalo sa v dvojminútových intervaloch v nadmorskej výške 292 m n. m., cieľ bol o osem poschodí vyššie vo výške 325 m n. m. V „otvorenej“ kategórii sa do pretekov zapojili i dvaja atléti z AK Baník Prievidza – Monika Píšová a Ondrej Hanzlík či nevidiaci športovec a aktuálny vicemajster Slovenska v halovom veslovaní Milan Lackovič. Najrýchlejší čas 45:84 sek. dosiahol víťaz kategórie chlapcov Alexander Fröhlich.

„Beh do schodov je v Prievidzi niečo nové a exotické, boli by sme radi, keby neostalo len pri nultom ročníku a z podujatia sa stala tradícia. Chceli by sme časom súťaž rozšíriť o účasť ďalších stredných škôl, osloviť aj profesionálov z hasičských a policajných klubov, ktorí sa na podobných súťažiach zúčastňujú,“ načrtol možnú budúcnosť podujatia štartér Igor Mackovič.

„Odozva bol výborná, podujatie dopadlo skvele. Nemali sme žiadne zranenia, súťažiaci podali vynikajúce športové výkony. Osobne si veľmi vážim účasť p. Lackoviča, ktorý napriek svojmu hendikepu dosiahol krásny čas,“ doplnil ho časomerač a autor projektu Stanislav Malega.

Čítajte viac: https://prievidza.sme.sk/c/6667649/taky-bol-sportovy-rok-2012.html

 

prievidzaUP“ a „baTÚLAČKY“ v Štrasburgu

Vďaka úspešným projektom žiakov Obchodnej akadémie - “prievidzaUP“ (beh do schodov) a „baTÚLAČKY“ (itinerár turistických ciest pre matky s deťmi) - ktoré sme realizovali v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu cez programy  Junior Achievement, n.o. Slovensko, sme dostali pozvánku na sponzorovanú návštevu Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

www.skolskyservis.sk/stredne-skoly/ziaci-obchodnej-akademie-z-prievidze-b/914-clanok.html

 

Exkurzia TIK-u

 V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu – časť Informačné služby, navštívili 15.11.2012 žiaci 3. ročnika TIK /turisticko - informačnú kanceláriu/ v Prievidzi. Riaditeľka Ing. Lýdia Ondrejková ich zoznámila s činnosťou a aktivitami organizácie, Oblastnej organizácie cestovného ruchu horná Nitra - Bojnice a aktuálnym dianím v cestovnom ruchu po zaradení Slovenska do TOP 10 destinácii sveta cestovného ruchu na rok 2013 bedekrom LONELY PLANET

 

Podnikanie v cestovnom ruchu

V školskom roku 2011/2012 pracoval v škole krúžok Podnikanie v cestovnom ruchu“. Tento program je súčasťou programov neziskovej organizácie Junior Achivement. Projekt bol realizovaný formou krúžku. 

Cieľom práce krúžku bolo pripraviť projekty do celoslovenskej súťaže. Súťaž bola v dvoch kategóriach. Kategória jednotlivcov  „ Môj nápad pre región“ a kategória kolektívov „Vitajte v našom regióne“

Projekty pripravilo 14 študentov 2. B v záujmovom krúžku pod vedením učiteľa Stanislava Malegu, ktorý pracoval dve hodiny týždenne. Odborným konzultantom programu bola PhDr. Iveta Géczyová, riaditeľka Hornonitrianského múzea v Prievidzi.

Celoslovenský veľtrh cestovného ruchu „Vitajte v našom regióne“ sa konal 13. apríla 2012 v Košiciach. Súťažilo 45 prezentačných stánkov. Študenti  pripravili projekt „prievidzaUP“  - beh do schodov, a získali 1. miesto v kategórii „Najkreatívnejší prezentačný tím. Pripravili celomestskú akciu 15.3., kde súťažiaci bežali do kanviarne TOPCAFFE.

V krajskej súťaži jednotlivcov v kategórii „Môj nápad pre región“ 16. 5. 2012 v Žiline s projektom „baTÚLAČKY“ získala Romana Líšková z 2. B 1.miesto. Projekt je itinerár voľnočasových aktivít pre matky s deťmi. Na celoslovenskej súťaži, „Môj projekt pre región“ v Banskej Bystrici 6. 6. 2012 súťažilo 12 projektov, ktoré boli vybrané zo štyroch krajských kôl, kde sa predstavilo 46 projektov cestovného ruchu z celého Slovenska.

R. Líšková získala 2.miesto.

 

baTÚLAČKY na Slovensku druhé

 

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ sa 6. júna uskutočnila v Banskej Bystrici celoslovenská súťaž „Môj projekt pre región 2012“. Súťaž organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Školu na súťaži reprezentovala Romana Líšková /konzultantom projektu S. Malega/. Prezentovala projekt pod názvom „baTÚLAČKY“, s ktorým získala 1. miesto na krajskej súťaži v Žiline /16. mája/ a postúpila na celoslovenskú súťaž. Projekt je itinerár voľného času. Obsahuje sumár máp, fotiek, darčekových materiálov a aktivít pre matky, resp. otcov s malými deťmi, zameraných na turistiku. Spolupracovala s materským centrom Slniečko. Názov vznikol spojením dvoch slov, termínov – túlať sa, túlačka s dieťaťom, bábätkom, s baby – a boli “baTÚLAČKY”.    Projekt zaujal hodnotiacu porotu v Banskej Bystrici tak, že z dvanástich súťažiacich projektov získali „baTÚLAČKY“ 2. miesto. Druhé miesto je krásnym Romaniným úspechom. V projektoch Junior Achievement sme zapojení 10 rokov a v programe „Môj nápad pre región“ sme získali 8 umiestnení - štyri krát prvé a teraz štvrtý krát druhé miesto. To je veľmi pekné ocenenie projektov našich

 

„baTÚLAČKY“

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ bolo krajské kolo súťaže „Môj nápad pre región 2012“ v Žiline 16. mája. Súťaž organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Našu školu reprezentovala Romana Líšková (II. B) s konzultantom S. Malegom. Romana prezentovala projekt pod názvom „baTÚLAČKY“. Je to itinerár pre matky s deťmi. Obsahuje sumár máp, fotiek, darčekových materiálov a aktivít pre matky, resp. otcov s malými deťmi, zameraných na turistiku. Projekt hodnotiacu porotu zaujal tak, že „baTÚLAČKY“ súťaž vyhrali a Romana ide reprezentovať našu školu, mesto Prievidza a región horná Nitra na celoslovenskú súťaž.. Celoštátna súťaž s názvom „Môj projekt pre región“ sa uskutoční 6. júna 2012 v Banskej Bystrici. Blahoželáme a veríme, že úspech z krajskej súťaže zopakuje