Besedy

Beseda s Ivanom  BULÍKOK

Projekt R. Púpavu, D. Trnika, M. Gatiala a M. Čavojského /už bývalých študentov našej školy/  “Cesty k oblakom – alebo  s nami do 10 344 n.m.” alebo viac známy pod názvom “Turistický pas”, bude realizovaný Oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA – BOJNICE. 

Pri tejto príležitosti bola v našej škole zorganizovaná beseda s Ivanom BILÍKOM cestovateľom, publicistom. Jeho rozprávanie bolo inšpiráciou pre všetkých, ktorí majú radi vôňu exotických diaľok i domova, zdravý životný štýl, aktívny odpočinok, pešiu turistiku. Zúčastnil sa mnohých expedícií -  Etiópia, Zambia, Sudán, Uganda, Tanzánia, Keňa, Zanzibar, Maroko, Mali, Mauritánia, SAR, Kongo, Egypt, Tunisko, Kamerun, Peru, Bolívia, Austrália, Nový Zéland, Nepál, India, Thajsko, Guatemala, Mexiko, Argentína, Čile, Paraguaj, Veľkonočný ostrov, Kuba, Čína, Tibet, Turecko, súostrovie Maldivy ale i Európa okrem Škandinávie... 

 

 

FILMOVÝ FESTIVAL „JEDEN SVET“

 

V rámci 6. ročníka festivalu sme sa okrem iného zúčastnili na prednáške uznávaného ekonóma INESS Juraja KARPIŠA.

Témou prednášky a následnej debaty boli otázky na rôzne témy - svetová kríza, problémy EÚ, problémy eurozóny, krach Grécka...

 

 

Beseda s Petrou Marko

Na 29. januára pripravujeme besedu s úspešnou slovenskou podnikateľkou, Petrou Marko - pozrite si videouputávku.

V rámci cyklu ekonomických prednášok „smevškole“ sme predstavili žiakom úspešnú mladú podnikateľku, výkonnú riaditeľku, CEO (chief executive officer spoločnosti) v EXTRAVADANSA, pani Petru MARKO, v utorok  29. 01. 2012, v prievidzskom kine. Ďakujeme za mimoriadne zaujímavú prezentáciu a pútavý dialóg so študentami a učiteľmi Obchodnej akadémie v Prievidzi. Prečítajte si článok https://www.skolskyservis.sk/stredne-skoly/petra-marko-oa-prievidza-beseda/1419-clanok.html.

 

 

Chat s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom

Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie a naši študenti si v piatok 11.1.2013 na diaľku pohovorili o súčasnosti i budúcnosti Európskej únie. Sám Šefčovič o tejto úžasnej komunikácii píše: "Dnešný program začal skype chatom so študentmi OA Prievidza. Som rad, že mladí ľudia sa aktívne zaujímajú o EU dianie pic.twitter.com/gpNygJ4A". Ďakujeme a pozdravujeme do Bruselu!

video z chatu nájdete: https://www.youtube.com/watch?v=PHd_qlP8N1c&list=UUwFGQJVeUKQy5vWGQBThkBA&index=1