Deň Európy

ĎAKUJEME všetkým za krásny prístup k prezentácii vylosovaných štátov v súťažnej prehliadku ku DŇU EURÓPY. Všetky stánky hýrili nápadmi, skrývali nečakané prekvapenia... Mnohí z vás sa svojim spolužiakom a vyučujúcim predstavili v takej podobe, ktorá nás očarila. Ťažko bolo vyberať víťazov. Ale nakoniec sme sa dočkali: hlavnú cenu 115€ vyhrala 1. skupina z II.B s tútorkou Mgr. L. Gulášovou, ktorá prezentovala Írsko, 2. miesto obsadili žiaci z II.A a ich stánok Holandsko a 3. miesto sa ušlo 2. skupine II.B s tútorkou I. Králikovou.

 

S úspechom sa stretol aj vedomostný kvíz. Zapojilo sa 25 respondentov. Absolútnym víťazom sa stal Marek Papay z II.A. Viac na stránke projektu Deň Európy 2015, kde nájdete ďalšiu fotogalériu, ako aj  mimoriadne ocenenia.

Centrum Prievidze roztancuje čardáš

Tancujúci sa pokúsia o vytvorenie nového slovenského rekordu.

PRIEVIDZA. Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi opäť pripravujú netradičný deň Európy - tancujPD.eu, ktorý sa uskutoční 6. mája 2014 na Námestí slobody v Prievidzi.

cardas dupkany.pdf (491,8 kB)

Cardas dupkany_2.mp3 (315,8 kB)
Cardas dupkany_3.mp3 (344 kB)
Cardas dupkany_4.mp3 (271,1 kB)
Cardas dupkany_5.mp3 (247,9 kB)
Cardas dupkany_FINAL.mp3 (1,7 MB)

Cardas dupkany_6.mp3 (254 kB)

Cardas dupkany_1.mp3 (312,6 kB)

pozvanka.ppt (781,5 kB)

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/roztancujeme-slovensko/10051-clanok.html

 

Centrum Prievidze roztancuje mazurka

Tancujúci sa pokúsia o vytvorenie nového slovenského rekordu.

PRIEVIDZA. Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi opäť pripravujú netradičný deň Európy - tancujPD.eu, ktorý sa uskutoční 6. mája 2013 na Námestí slobody v Prievidzi. 

Čítajte viac:https://prievidza.sme.sk/c/6759374/centrum-prievidze-roztancuje-mazurka.html#ixzz2QjACMz3t

https://www.dobraskola.com/vieme-o-vsetkom/dobra-skola-aktuality2/article/tancujpdeu-mazurka-2013.html

 

K projektu OA v Prievidzi tancujPD.eu sa pridávajú ďalšie školy

Netradičný Deň Európy - tancujPD.eu sa uskutoční 6. mája na Námestí slobody v Prievidzi.

Prievidza 15. apríla (SkolskyServis.sk)https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/tancujpdeu-oa-prievidza/2532-clanok.html

Prvou školou, ktorá prejavila záujem o spoluprácu je Základná škola Hrnčiarska Zvolen.

„Akcia sa nám zapáčila a tak sme sa rozhodli, že do tohto projektu pôjdeme s našimi žiakmi. Záštitu nad „našou“ mazurkou prebrala riaditeľka školy Mgr. Eva Balážová.Keďže naše mesto v tomto roku oslavuje výročie vzniku, akciu sme okrem Dňa Európy venovali aj 770. výročiu mesta Zvolen. Pozývame tiež materské školy mesta a tancovať budeme v športovom areáli ZŠ Hrnčiarska Zvolen. U nás samozrejme tiež 6. mája 2013. Náš časový harmonogram je: 10.30 nácvik tanca, 11.00 finále“, povedala pre SkolskyServis.sk Mgr. Gabriela Matrtajová – koordinátorka projektu v škole.

„Správa zo Zvolena nás potešila a keďže Zvolenčania tancujú vo svojom meste a do Prievidze neprídu, pripravili sme im všetky grafické materiály na ich akciu pod názvom tancujZV.eu „ dodal jeden z grafikov projektu Martin Gatial z Obchodnej akadémie v Prievidzi.

Mgr. Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza 

 

Prievidzské námestie sa tento rok roztancuje v rytme mazurky

Netradičný Deň Európy - tancujPD.eu, sa uskutoční 6. mája na Námestí slobody v Prievidzi.

 
 
Prievidza 7. apríla (SkolskyServis.sk) - Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi opäť pripravujú tento rok pod záštitou Petra Šťastného europoslanca za SR, netradičný DEŇ EURÓPY - tancujPD.eu. Uskutoční sa 6. mája 2013 na Námestí slobody v Prievidzi.

Akcia nadväzuje na úspešný Deň Európy 2012, kedy sa prievidzské námestie roztancovalo v rytme kalamajky. 1820 účastníkov hromadného tancovania sa zapísalo aj do Slovenskej knihy rekordov.
Tento rok je zámerom organizátorov osloviť Prievidžanov iným ľudovým tancom – mazurkou, ktorá sa k nám dostala kedysi dávno z Poľska a na zábavách ju tancovali aj naši predkovia z hornej Nitry. Organizátori pre prievidzskú verejnosť okrem spoločného nácviku, pokusu o zápis nového slovenského rekordu, dobrej nálady pripravujú aj množstvo rozmanitých ocenení.

Záujemcov o spoločné tancovanie mazurky organizátori očakávajú v pondelok 6. mája o 09.30 hod, kedy sa začne sčítavanie všetkých účastníkov. 
 Organizátorov potešil záujem aj iných miest zo Slovenska či z Poľska, ktorí sa chcú k ich aktivite pripojiť, takže je mož, že o 11.00 hodine 6. mája sa bude mazurka tancovať vo viacerých slovenských mestách. Ak by ste mali záujem, prídite aj vy do Prievidze na akciu tancujPD.eu - MAZURKA. Ak ste z blízkeho okolia, prídete na akciu do Prievidze, ak ste z iného mesta, môžete akciu zrealizova u vás v škole, v meste. 

Ak vás podujatie zaujalo, prihlásť sa môžete na adrese tancujPD@gmail.com, kde vám určite radi odpovedia na otázky a pošlú materiályí. Ak by sa všetko podarilo, ako si to predstavujeme, mohli by sme spolu urobiť Slovenský rekord v spoločnom tancovaní mazurky, povedal pre SkolskyServis.sk Stanislav Malega z Obchodnej akadémie v Prievidzi. 

Tak ako minulý rok aj teraz je súčasťou projektu tancujPD.eu súťaž o najlepší plagát, ktorý propaguje projekt tancujPD 2013. Návrhy plagátov posielajte vo formáte jpg - vytvorené grafickým editorom alebo ručne maľované a oskenované na mailovú adresu tancujpd@gmail.com. Výhercovia budú odmenení vecnými cenami. Uzavierka súťaže je 30. apríal 2013.

prevzaté: https://skolskyservis.teraz.sk/volny-cas/prievidzske-namestie-mazurka/2379-clanok.html

 

 

DEŇ EURÓPY - netradične - 7. 5. 2012

V pondelok 7. mája 2012 si žiaci aj učitelia OA Prievidza opäť pripomenú - už po piatykrát – DEŇ EURÓPY. Deň Európy OA Prievidza bude netradičný – namiesto vyučovania sa stretneme na Námestí Slobody v Prievidzi na podujatí tancujPD.eu 2012. Nad podujatím okrem riaditeľa školy Mgr. Ľ. Vidu prevzala záštitu aj JUDr. Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Naším zámerom je oslava Dňa Európy ľudovým tancom z hornej Nitry kalamajkou, ktorý sa naučí každý v priebehu niekoľkých minút. Na spoloč tanečné vystúpenie pozývame nielen Vás, žiakov našej školy, ale širokú verejnosť mesta Prievidze, ako aj sčítacích komisárov pre slovenské rekordy.

Podujatie bude doplnené sprievodnými aktivitami – Európske solárne dni, súťažou  o najkrajší plagát k podujatiu, rôznymi súťažami, napr. o najoriginálnejšie oblečenú skupinu/triedu našej školy, o najpočetnejšie zastúpenú triedu; pripravujú sa ankety pre žiakov školy... Oceníme aj  najmladšieho a najstaršieho účastníka. Na víťazov už teraz čakajú pekné ceny. Veríme, že na takýto veselý DEŇ EURÓPY budeme všetci radi spomínať. 

Podrobnejšie informácie pokyny k organizácii, k oblečeniu účastníkov, text kalamajky, ako aj video k nácviku, naše ankety nájdete na www.kalamajka.tk alebo na www.gmail.commeno používateľa:smevskoleabheslomstanislav, emailsmevskoleab@gmail.com .  

Pozor študenti – SÚŤAŽ! 

Deň Európy bude naša škola aj mesto Prievidza oslavovať netradične tancom kalamajka na Námestí slobody v Prievidzi. Pretože naša škola spolu s mestom Prievidza je hlavným organizátorom tohto podujatia, radi by sme Vás oslovili, aby ste využili svoj výtvarný a grafický talent a pozývame Vás do súťaže o najlepší plagát pre tancujPD.eu 2012 ktorým by sme mohli informovať všetkých o tomto podujatí – občanov, základné, stredné školy atď. Na plagáte by sa mali objaviť základné informácie o tancujPD.eu 2012 - dostupné na www.kalamajka.tk. Termín ukončenia plagátovej súťaže je 30. apríl 2012, návrhy plagátov pošlite mailom na kadlecikovaoapd@gmail.com . Cena pre víťaza: 15 € poukážka do OC Tesco!!!