Podnikanie v CR

Fajn Fančová ... do celoslovenského finále.

Súťaž Junior Achievement, n.o. Slovensko programu Podnikanie v cestovnom ruchu  -  Môj projekt  pre región -https://www.oaprievidza.eu/data/videovizitka.pdf - je v záverečnej fáze.

Projekt A. Sobotu a H. Ďurišovej (2.B) - Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry  vďaka svojej videovizitke (https://www.youtube.com/watch?v=2IABYEOy5IM&feature=youtu.be) postúpil do celoslovenského finále, ktoré bude 9. júna 2016 v Banskej Bystrici.

A tu si ich konkurenti - https://pvcr.jaslovensko.sk/showdoc.do?docid=6632

 

Súťažné videovizitky odoslané

Súťažiaci zo slovenských škôl, ktoré pracujú v programe JA Slovensko Podnikanie v cestovnom ruchu zasielajú videovizitky do projektu Môj projekt pre región. Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentujú A. Sobota a H. Ďurišová s projektom Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry.

Deň 9. máj je deadline pre súťaž Môj projekt pre región, ktorá je po celoslovenskom veľtrhu cestovného ruchu Vitajte v našom regióne, druhou previerkou prác študentov v Podnikaní v cestovnom ruchu. Organizátorom súťaže je Junior Achievement Slovensko n. o. (JA Slovensko) a na programe z našej školy v školskom roku 2015/16 pracujú žiaci II. B. Na veľtrhu CR boli úspešní so svojim projektom  tóó je voda! – studničky a pramene hornej Nitry (https://www.oaprievidza.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=928:too-je-voda&catid=1:latest-news&Itemid=50). V súťaži Môj projekt pre región získali naši žiaci viackrát umiestnenia - M. Hrdá: Múdra taška, R. Líšková: baTÚLAČKY, N. Vrabcová: Keď pád tak s nami, K. Ištvániková: infoŠTVOREC, S. Rendeková: Pánske domy hornej Nitryiné. Po absolvovaní krajských kôl  postúpilo 12 súťažiacich na celoslovenské finále.  V tomto roku nastala zmena. Súťažia malé 2-3 členné tímy. Úplnou novinkou je korešpondenčné kolo. Tím sa prezentuje videovizitkou/videoprezentáciou v trvaní maximálne 3 minúty, ktorou predstaví svoj nápad, myšlienku, prípadne už sčasti zrealizovaný projekt pre podporu, zlepšenie, či rozvoj cestovného ruchu vo vašom regióne. Stačí ju natočiť kamerou, mobilom, tabletom, alebo ju pripraviť formou prezentácie s  komentárom v slovenčine alebo v cudzom jazyku so slovenskými titulkami. Potom ju nahrať na internet (youtube) a poslať link porote. Zo všetkých doručených videovizitiek/videoprezentácií vyberie porota 12, ktoré chce vidieť v celoslovenskom júnovom finále. Našu školu bude reprezentovať A. Sobota a H. Ďurišová s projektom Fajn Fančová - a iné štále hornej Nitry.  

Tu je súťažná videovizitka  https://youtu.be/2IABYEOy5IM

A čakáme na verdikt poroty  :o)

 

Víťaz celoslovenskej súťaže  - Simona RENDEKOVÁ 

Z krajskej súťaže Môj nápad pre región, v rámci Junior Achievement programu Podnikanie v cestovnom ruchu, postúpila Simona Rendeková (II .C) z tretieho miesta na celoštátne finále.

Celoslovenská súťaž, ale už pod názvom Môj projekt pre región, bola 10. júna v Banskej Bystrici. Simona, v konkurencii desiatich súťažiacich, predstavila svoj prepracovaný a dopracovaný projekt Panské domy hornej Nitry. Svojou prácou porotu presvedčila tak, že získala v súťaži prvenstvo.

Blahoželáme !!!

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ak-sutazit-tak-zvitazit/

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/ak-sutazit-tak-zvitazit/19783-clanok.html

 

Simona tretia

Simona Rendeková sa 12. mája 2015  zúčastnila krajskej súťaže v programe Môj nápad pre región, ktorú organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko.

So svojim projektom PÁNSKE DOMY HORNEJ NITRY /konzultant S. Malega/ získala v konkurencii 13 prác postupové 3. miesto. Postúpila medzi desať najlepších prác Slovenska a 10. 06. 2015 bude v Banskej Bystrici bojovať o umiestnenie na celoštátnom finále.

V projekte spracovala 22 pánskych domov /hrad, zámok, kaštieľ, kúria/ regiónu so zameraním na kaštieľ v Čereňanoch. Práca obsahuje biltény, 3D projekciu, CD rom, mapy ...

Blahoželáme !

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ziacka-z-obchodnej-akademie-predstavi-svoj-projekt-v-celostatnom-finale/

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/panske-domy-hornej-nitry/18985-clanok.html

 

Kristína druhá na Slovensku,

v súťaži Môj projekt pre región v Banskej Bystrici školu reprezentovali Marek Chlamovský II. B  a Kristína Ištvánikova II. B. Obaja vynikajúco reprezentovali školu medzi 12 finalistami z celého Slovenska. Kristína získala 2. mesto.

Blahoželáme !!!!!

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/oa-prievidza/11418-clanok.html

https://www.dobraskola.com/vieme-o-vsetkom/dobra-skola-aktuality21/article/infostvorec.html

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ciernobiely-uspech/

 

 

Môj nápad pre región 2014

V rámci programu Junior Achievement, n.o. sa v Žiline 16.5. uskutočnilo jedno zo štyroch krajských kôl súťaže  Môj nápad pre región. Je to súťaž v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Škole reprezentovali dve práce žiakov 2.B.

Marek CHALMOVSKÝ s prácou !Horná Nitra v kresla" / 3D projekcie v cestovnom ruchu /. Pokračoval v práci Dávida Trníka, byvaleho študenta školy, dnes študenta VŠ v Brne a získal 4. miesto.

Kristína IŠTVÁNIKOVÁ s projektom " INFOštvorec" /QR kó v cestovnom ruchu v konkurencii 10 prác získala bezkonkurenčne 1. miesto a postúpila na celoslovenskú súťaž v Banskej Bystrici, kde bude v skupine 12 víťazných prác krajských kôl /B. Bystrica, Prešov, Trenčín, Žilina/ bojovať o prvenstvá v júni!

BLAHOŽELÁME!

https://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/infostvorec-moj-napad-pre-region/10804-clanok.html

https://www.prievidza.sk/spravodajstvo/projekt-infostvorec-zaujal-v-sutazi-moj-napad-pre-region/

 

Podnikanie v cestovnom ruchu

V školskom roku 2012/2013 pracoval v škole krúžok Podnikanie v cestovnom ruchu“. Tento program je súčasťou programov Junior Achivement, n.o. Slovensko. Projekt bol realizovaný formou krúžku 2 hodiny týždenne. 

Cieľom práce krúžku bolo pripraviť projekty do celoslovenskej súťaže. Súťaž bola v dvoch kategoriách. Kategória jednotlivcov  „ Môj nápad /projekt/ pre región“ a kategória kolektívov „Vitajte v našom regióne“. Projekty pripravili žiaci 2. C, vedúci S. Malega. Odborným konzultantom programu bola PhDr. Iveta Géczyová, riaditeľka Hornonitrianského muzea v Prievidzi a Terézia Červeňová Aeroklub Prievidza. 

Veľtrh CR „Vitajte v našom regióne“ sa konal 13. apríla 2013 v Košiciach. Súťažilo 36 prezentačných stánkov. Žiaci  pripravili projekt „tancujPD.eu“, kde prezentovali netradičnú realizáciu Dňa Európy. Pripravili dve akcie KALAMAJKA 2013 a MAZURKA 2013, ktoré realizovali na námesti v Prievidzi.

V krajskej súťaži jednotlivcov v kategórii „Môj nápad pre región“ 27.5.v Trenčíne reprezentovala Nikola Vrabcová so svojim projektom  „Pád ? Tak s nami!“. Spracovala námety a program pre 5 dňový letný detský kepm na Letisku v Prievidzi. V súťaži získala 3. miesto.

19.6. na celoslovenskej súťaži „Môj projekt pre región“ v Banskej Bystrici  súťažilo 12 projektov, ktoré boli vybrané z troch krajských kôl, kde sa predstavilo 34 projektov cestovného ruchu z celého Slovenska. Nikola Vrabcová  získala  3. miesto.

 

Opäť tretia, ale na Slovensku!

 
Nikola Vrabcová /3.C/ so svojim projektom PÁD? TAK S NAMI! /konzultant S.Malega/ zakončila veľmi úspešný školský rok 2012/2013 v našej škole. Po treťom mieste na krajskej súťaži v Trenčíne, dokázala, že jej projekt o letnom detskom kempe na Letisku Prievidza je dobrý. 
19. júna v Banskej Bystrici bolo celoslovenské finále sútaže, v rámci Junior Achievement, n.o. Slovensko /JA SR/, "Môj projekt pre región" a v silnej konkurencii 12 úspešných projektov z celého Slovenska získala cenné tretie miesto. 
Okrem iných cien získala fotoaparát Olympus, ale hlavne pobyt na 4 - dňovom managerskom kempe v septembri 2013, kde sa stretnú lídri všetkých súťažných programov JA SR.
 
Blahoželáme!
 

„Pád? Tak s nami!“

 

Obchodná akadémia Prievidza je zapojená do programových aktivít Junior Achievement Slovensko viac rokov.

Zvlášť dobré výsledky dosahujeme v programe Podnikanie v cestovnom ruchu.  27. mája 2013 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže „Môj nápad pre región“ v spolupráci s Úradom Trenčianskeho samosprávneho kraja. Našu školu v Trenčíne reprezentovala Nikola Vrabcová s projektom „Pád? Tak s nami!“ a so svojim projektom na súťaži v Trenčíne získala 3. miesto.

Nikola postúpila na celoštátnu súťaž „Môj projekt pre región“, ktorá bude 19. júna v Banskej Bystrici. Spolu s ňou bude súťažiť ďalších 11 súťažiach, ktorí sa k nej pridajú po krajských kolách v Žiline a Banskej Bystrici.

Stanislav Malega /konzultant projektu/

 

„baTÚLAČKY“

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ sa 6. júna 2012 v Banskej Bystrici uskutočnila celoštátna súťaž s názvom „Môj projekt pre región“. Našu školu reprezentovala Romana Líšková (II. B) s konzultantom S. Malegom. Romana prezentovala projekt pod názvom „baTÚLAČKY“. Je to itinerár pre matky s deťmi. Obsahuje sumár máp, fotiek, darčekových materiálov a aktivít pre matky, resp. otcov s malými deťmi, zameraných na turistiku. Projekt hodnotiacu porotu zaujal tak, že „baTÚLAČKY“  vyhrali II. miesto. 

Rozhovor s Romankou si môžete prečítať https://prievidza.sme.sk/c/6431671/studentku-aj-ucitela-druha-priecka-tesi.html

 

Blahoželáme.

 

„baTÚLAČKY“

V rámci programu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ bolo krajské kolo súťaže „Môj nápad pre región 2012“ v Žiline 16. mája. Súťaž organizovala nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Našu školu reprezentovala Romana Líšková (II. B) s konzultantom S. Malegom. Romana prezentovala projekt pod názvom „baTÚLAČKY“. Je to itinerár pre matky s deťmi. Obsahuje sumár máp, fotiek, darčekových materiálov a aktivít pre matky, resp. otcov s malými deťmi, zameraných na turistiku. Projekt hodnotiacu porotu zaujal tak, že „baTÚLAČKY“ súťaž vyhrali a Romana ide reprezentovať našu školu, mesto Prievidza a región horná Nitra na celoslovenskú súťaž.. Celoštátna súťaž s názvom „Môj projekt pre región“ sa uskutoční 6. júna 2012 v Banskej Bystrici. Blahoželáme a veríme, že úspech z krajskej súťaže zopakuje

PREZENTÁCIE BOJNICE

V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu sa uskutočnila, v časti kúpelníctvo, súťaž v prezentovaní kúpeľov Bojnice. Porota pracovala v zložení: Katarína Balážová – marketing Kúpele, A. Balková – informatika a S. Malega – PvCR. Víťazom blahoželáme. Ceny venovali Kúpele Bojnice - 1. miesto: Marianna Hrdá, Miroslav Čavojský 2. miesto: Natália Záňová, Dávid Trnik 3. miesto: Jana Píšová, Marek Grusman

 

“MÚDRA TAŠKA” M. Hrdej vyhrala celoslovenské finále!

Najlepší študenti z krajských kôl súťaže Môj nápad pre región postúpili do celoslovenského finále – Môj projekt pre región, ktoré sa uskutočnilo 21. júna 2011. Súťažiaci prezentovali počas svojej prezentácie v trvaní 10-15 min svoj už ani nie nápad ako zrealizovaný projekt. K svojej prezentácií podobnej z krajského kola pripojila záverečnú – realizačnú fázu projektu z praxe (jeho uplatnenie, využitie, ...) Po skončení všetkých prezentácií určila porota víťaza - stala sa ňou Marianna Hrdá z II. D triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi. Blahoželáme a ďakujeme.

V rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko v časti “Môj nápad pre región” získala 17. mája 2011 študentka Obchodnej akadémie v Prievidzi Marianna Hrdá z II.D s projektom „MÚDRA TAŠKA – propagačné materiály ZOO Bojnice” /vedúci práce Stanislav Malega/ na krajskej súťaži v Nitre 1.miesto. V piatich krajských kolách súťažilo 59 študentov so svojimi prácami z oblasti cestovného ruchu. Marianna Hrdá postúpila medzi finálovú 12-tku, ktorá sa stretne 21. júna 2011 v Banskej Bystici na celoslovenskom súťaži. “MÚDRA TAŠKA” je projekt, v ktorom Mariana pripravila propagačné /nálepky, záložky, mapka/, vzdelávacie /básničky, pesničky, krížovky/ a zábavné materiály /masky, maňušky, pexeso/ a pre deti, návštevníkov ZOO Bojnice. K úspechu blahoželáme!

 

Veľtrh Cestovného ruchu 

 

Celoslovenský veľtrh cestovného ruchu „Vitajte v našom regióne“ a 52 súťaž tímov stredných škôl z celého Slovenska boli vyvrcholením práce študentských tímov v rámci vzdelávacieho programu Podnikanie v cestovnom ruchu neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko. Súťaž sa konala 15. apríla 2011 v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici. „Náš projekt „Cesty k oblakom (... alebo s nami do 10 344 m n. m.) pripravil návrh na realizáciu turistického preukazu nášho regiónu“ povedala Anna Hrdá, členka tímu, „Preukaz by sme tlačili a distribuovali po dohode v spolupráci s TIK Prievidza a sponzormi“. V preukaze nájdete 10 vrcholov regiónu (Kľak, Veľký Gríč, Žarnov...) a vo vrcholových knihách kód, ktorý turista vpisuje do pasu. „Pas má kupón a ten je zlosovateľný. Navrhujeme aby bol víťaz zlosovania známy na Mestskom alebo Stredoškolskom plese nasledujúcej sezóny“ dodal Rastislav Púpava. Na otázku ako študenti prišli k nadmorskej výške, ktorá je viac ako Mount Everest, dal jasnú odpoveď Miro Čavojský: „ Nadmorská výška vznikla zrátaním nadmorských výšok všetkých desiatich vrcholov v spomínanom pase, teda 10 344 m n. m.“ Naši študenti na tomto celoslovenskom podujatí v kategórii „Najlepší prezentačný tím“ získali 3. miesto. Je ďalší úspech školy na vyšších podujatiach kraja či Slovenska.

Blahoželáme.